Ayetel Kürsi Hadisleri

- Hz. Muhammed (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Her şeyin bir şerefi var. Kur'an-ı Kerim'in şerefesi de Bakara suresidir. Bu surede bir ayet vardır ki, Kur'an ayetlerinin efendisidir: "Ayetü'l Kürsi". (Tirmizi, Kütüb-i Sitte)

- Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: ''Yatağına geldiğin vakit Ayetel Kürsi'yi oku, muhakkak ki Allah Teala sana bir melek müekkel kılar, sabaha kadar seni şeytanın şerrinden muhafaza eder."

- Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Her kim Ayetel Kürsi’yi ve Bakara Suresinin sonunu sıkıntılı (kederli) anında okursa Allah ona yardım eder."

- Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Sen Ayetel Kürsi’den neredesin? O herhangi bir yemek veya katık üzerine okunursa mutlaka Allah. o yemek ve katığın bereketini çoğaltır."

- Hz. Peygamber (S.a.v.) , Übey b. Kâ‘b’a "Allah’ın kitabından hangi ayet en büyüğüdür" diye sorup "Ayetel Kürsi’dir" cevabını alınca onu tebrik etmiştir. (Müslim, Müsâfirîn)

- Evinde, Fatiha ve Ayetel Kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez. Nazar değmez. (Deylemi)

- Her farz namazdan sonra Ayetel Kürsi'yi okuyanın Cennete girmesi için hiçbir engel yoktur. (Nesai)

- Ayetel Kürsi ayetlerin seyyididir. Bir yerde okununca şeytan orada tutunamayıp mutlaka çıkar. (Hakim)

- "Cibril bana geldi. Cinden bir ifrit sana tuzak kurmak istiyor. Yatağına girdiğin zaman Ayetel Kürsi'yi oku. Yani yatmadan evvel Ayetel Kürsi'yi oku."

- "Uyurken ayetel kürsi okuyana şeytan yaklaşmaz." 

-Peygamber Efendimiz (S.a.v.) Bakara Suresi'nin sonunu (Amener Rasulü) ve Ayetel Kürsi'yi okuduğu zaman gülerdi ve "Onlar Arş'ın altındaki, Rahman’ınhazinesindendir." buyururdu. (Suyuti)

AnasayfaSayfa Başı
www.ayetel-kursi.net