Ayetel Kürsi Okuyarak Korunma

Ayetel Kürsi her zaman ve her yerde okunabildiği gibi, her türlü şeytan ve cinlerin şerrinden Allah'a sığınmak içinde bu ayet okunabilir.

Bir hadisi şerifte Peygamber Efendimiz (S.a.v.): ''Yatağına geldiğin vakit Ayetel Kürsi'yi oku, muhakkak ki Allah Teala sana bir melek müekkel kılar, sabaha kadar seni şeytanın şerrinden muhafaza eder.'' buyurmuşlardır.

Kabir azabından kurtulmak içinde Ayetel Kürsi'yi çok okumalıyız. Hz. Ali (r.a.) şöyle buyurmuştur: "Kabir azabından kurtulmak için, Ayetel Kürsi'yi çok okumalı."

Peygamber Efendimiz (S.a.v.) "Nazar, haktır." buyurmuştru. Nazardan korunmak için de Ayetel Kürsi, Fatiha, Felak ve Nas Surelerini okumak gereklidir.

Bir hadisi şerifte Peygamber Efendimiz (S.a.v.) şöyle buyurmuştur: "Onları okutunuz, çünkü eğer kaderin önüne bir şey geçecek olsaydı bu, nazar olurdu." (Tirmizi)

Nazardan korunmak için, cin ve şaytandan korunabilmek için de Ayetel Kürsi'yi çok okumalıyız. "Evinde, Fatiha ve Ayetel Kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez. Nazar değmez." (Deylemi)

Hz. Ömer (r.a.) "Bir kimse sabahleyin yatağından kalktığında, Ayetel Kürsi'yi bir defa okursa, her okuyuşunda önüne, arkasına, sağına, soluna, altına, üstüne, içine sekizinci ile de kendini halka içine alırsa, o gün o kimseye hiç kimse zarar veremez. Evinin önünde kıyamet kopsa, haberi olmaz. Maddi ve manevi ne kadar kuvvete sahip olduğunu kendisi müşahede edecektir." buyurmuşlardır.

AnasayfaSayfa Başı
www.ayetel-kursi.net